fbpx
Szukaj
open close

Poradnia dietetyczna

umów się na konsultację

Umów się na konsultacje u dietetyków w Ajwendieta

Chcąc zasięgnąć porady dietetycznej (w gabinecie lub on-line) należy umówić termin wizyty. Skontaktuj się z rejestracją pod numerem telefonu 796 122 070 lub napisz wiadomość e-mail na adres [email protected].

  1. Wejdź na poniższy link i zarejestruj się. Wystarczy, że podasz swój adres mailowy, hasło oraz zaakceptujesz zgody. Zapoznaj się z naszą ofertą i zasadami współpracy. Chcemy abyś wiedział, jak wygląda współpraca z naszymi dietetykami oraz co otrzymasz w wybranej przez siebie usłudze.
    https://panel.ajwendieta.pl/Account/Register

  2. Po udanej rejestracji na podany adres mailowy, zostanie przesłany link z prośbą o potwierdzenie. Postępuj zgodnie z informacjami w nim zawartymi
  3. Zaloguj się na swoje konto podane podczas rejestracji adresem mailowym oraz hasłem. Wypełnij swoje dane oraz opisz stan swojego zdrowia. Pamiętaj aby na koniec wszystko potwierdzić.
  4. Jesteś już naszym pacjentem, możesz wybrać usługę i ją opłacić. Następnie poczekaj na kontakt z rejestracji, aby ustalić dogodny termin. Skonstatujemy się z Tobą w dniach roboczych od 10:00-15:30. Kontakt odbędzie się droga mailową lub telefoniczną.
  5. Sprawdzaj regularnie swoją pocztę. Często kontaktujemy się mailowo.

UWAGA!

Podaj adres mailowy, który najchętniej używasz. Będzie on loginem do wszystkich naszych systemów, w których m.in. zobaczysz swoją przyszłą dietę. Do panelu pacjenta dietetycznego możesz się zalogować TUTAJ.

Informujemy, że nie prowadzimy konsultacji dla dzieci poniżej 14 roku życia.

  1. Uzupełniona ankieta dietetyczna.
  2. Dzienniczek żywieniowy, najlepiej gdy jest prowadzony w aplikacji mobilnej Pogotowie Dietetyczne. 
  3. Dokumenty medyczne z ostatniego roku można załączyć  poprzez panel pacjenta w zakładce transfer plików w formacie pdf.  Można też przesłać wszystkie te badania, które są istotne dla danej choroby, ale są starsze niż rok. Dietetyk wybierze najistotniejsze. Jeżeli nie masz wyników, nic nie szkodzi. Na pierwszej wizycie otrzymasz listę badań do wykonania

Jeśli Twoja konsultacja jest poprzez Skype:

  1. Podanie loginu Skype w panelu pacjenta i wysłanie zaproszenia na Skype dietetykowi prowadzącemu

UWAGA! Prześlij to wszystko najpóźniej na dwa dni przed terminem konsultacji,  poprzez panel pacjenta

PAKIET PODSTAWOWY PEŁNY
Pierwsza wizyta w gabinecie - 55 min
Zebranie wywiadu
Analiza dotychczasowego odżywania się i stylu życia
Analiza składu ciała na prof. analizatorze
Analiza wyników badań krwi
Propozycja dodatkowej diagnostyki - krew, mocz, kał
II Konsultacja – analiza dodatkowych badań lab., kontrola – 55 min
Zalecenia dietetyczne z planem posiłków
Indywidualne zalecenia dietetyczne i suplement. (po ok. 10-14 dniach roboczych od II konsultacji)
Indywidualne przepisy kulinarne – pdf
Indywidualny schemat suplementacyjny (jeśli potrzebny) - pdf
Dostęp do aplikacji mobilnej ajwendieta
Dostęp do dedykowanego panelu
III kontrolna wizyta
- omówienie zaleceń dietetycznych, kontrola efektów - 55 min
 

Szczegółowe wytyczne co do badań i diagnostyki otrzymasz na I konsultacji w gabinecie dietetycznym. Nie proponujemy badań, bez wcześniejszego wywiadu dotyczącego zdrowia, stylu życia i odżywiania.

  • Ankietę dietetyczną po umówieniu się na konsultację masz aktywną na panelu pacjenta. Wypełnij ją online i nie zapomnij zapisać.
  • Pobierz aplikację mobilną Pogotowie Dietetyczne i prowadź wygodnie dzienniczek żywieniowy: IOS | android - Każdy nasz podopieczny ma uruchomioną aplikację w wersji VIP na cały okres współpracy. Wystarczy się zalogować mailem podanym podczas rejestracji.
  • W dzienniczku zapisuj wszystko, co danego dnia zjadłaś/eś i wypiłaś/eś - nawet jeśli są to drobne przegryzki lub mały łyczek płynu.
  • Zaznaczaj jakie suplementy stosowałaś/eś.
  • Wpisuj kiedy kładziesz się spać i kiedy wstajesz.

Ważne:

Przed konsultacją wypełnij ankietę i prowadź dzienniczek żywieniowy (co najmniej 5 dni). Dzienniczek prowadź w aplikacji mobilnej Pogotowie Dietetyczne, do ściągnięcia na IOS i androida. Ściągnij aplikację na swojego smartphone, zaloguj się. Wykorzystaj ten sam mail, który używasz do logowania się na www.ajwendieta.pl

Login:

Pamiętaj by logując się np. przez facebook, czy google lub inny dostępny w naszych systemach sposób logowania korzystać z tego samego maila. Twoje konto w systemach ajwendieta powiązane jest z mailem. Zatem jeśli podczas rejestracji został podany inny mail niż jest ustawiony np. na facebooku to system rozpozna to jako dwa różne konta. Zawsze używaj tylko jednego maila, by wszystko mieć w jednym miejscu i niczego nie zgubić.

  • Pierwsza wizyta trwa do 55 min.
  • Konsultacja może się odbyć on-line (Skype, telefon, Whatsapp) lub w gabinecie w Opolu.
  • Podczas wizyty zostanie przeprowadzony wywiad dietetyczny, zdrowotny i dotyczący stylu życia.
  • Przeprowadzona jest interpretacja dostarczonej dokumentacji medycznej.
  • Na wizycie stacjonarnej w gabinecie dokonywana jest analiza składu ciała na profesjonalnym urządzeniu (z tego badania wyłączone są kobiety w ciąży). Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi analizy składu ciała (są w oddzielnej zakładce).
  • Podczas pierwszej wizyty pacjent dietetyczny otrzyma zalecenia odnośnie niezbędnych badań do wykonania, czy też wskazania do kontaktu z lekarzem specjalistą w celu szerszej diagnostyki.
  • Przedstawiony zostanie podstawowy schemat komponowania posiłków, zalecenia dotyczące stylu życia, zadania do wykonania na następną konsultację (w zależności od przebiegu konsultacji, ten punkt może się różnić).
  • Przebieg pierwszej wizyty może się różnić od opisanego scenariusza w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, wyjątkowości sytuacji oraz decyzji dietetyka co do sposobu pracy z pacjentem dietetycznym.

Ważne:

  • Nie spóźnij się na wyznaczoną wizytę. Niestety często nie mamy możliwości wydłużenia wizyty, z powodu kolejnych oczekujących podopiecznych.
  • Jeśli Twoja wizyta jest online - dietetyk skontaktuje się z Tobą o wyznaczonej godzinie, pamiętaj by wysłać dietetykowi zaproszenie na Skype.
  • Zapoznaj się z zasadami współpracy

W naszym gabinecie posiadamy profesjonalne urządzenie do analizy składu ciała:

  • InBody 770

Najczęściej zadawane pytania:

  • Czy przed analizą należy zdjąć skarpetki lub rajstopy? - podstawowym warunkiem, przy analizie metodą BIA (bioimpedancji), jest kontakt gołą skórą. Skarpetki czy rajstopy mogą spowodować znaczne zniekształcenie wyników. By otrzymać dokładne dane, należy zdjąć skarpetki czy rajstopy.
  • U kogo badanie NIE MOŻE zostać przeprowadzone? osoby ze stymulatorem serca lub innym wewnętrznym elektronicznym urządzeniem medycznym, kobiety w ciąży, dzieci o wadze mniejszej niż 10 kg lub osoby ważące ponad 250 kg, osoby z wszczepionymi elementami metalowymi.
  • Czy pacjenci po amputacji lub osoby, które nie mogą dosięgnąć elektrod mogą być testowane? - niestety nasze urządzenia nie umożliwiają takiego pomiaru.
  • Czy prąd przepływający przez elektrody do ludzkiego ciała jest bezpieczny? - metoda BIA wykorzystuje prąd 330 μA, który jest nieodczuwalny i nie powoduje żadnych szkód dla ludzkiego ciała. Urządzenia InBody otrzymały znak jakości CE i inne certyfikaty bezpiecznego urządzenia medycznego.
  • Czy akcesoria (biżuteria, zegarki, pierścionki, itp.) lub inne metalowe przedmioty mogą wpłynąć na proces analizy? - najlepsze warunki do analizy są, gdy badany stoi bez ubrania (nago) i nie ma na sobie żadnych akcesoriów. Lecz nie zawsze jest to możliwe. Dlatego też, zalecane jest by badany zdjął najwięcej ubrań i akcesoriów jak to możliwe, by zmniejszyć możliwość błędu podczas pomiaru wagi. Potrzebne będą zatem: gołe stopy, zdjęcia paska, wyciągnięcie rzeczy z kieszeni, ściągnięcie swetra, ściągnięcie biżuterii.
  • Jak często badany powinien robić analizę? - jeżeli badany prowadzi leczenie w oparciu o skład ciała, np. porady ćwiczeniowe, leczenie hormonalne, leczenie otyłości, stosuje dietę czy jest w trakcie rehabilitacji, zalecane jest przeprowadzanie analizy raz na dwa lub cztery tygodnie.
  • Jakie wymagania badany musi spełniać by przystąpić do analizy? - by analiza została wykonana właściwie i by otrzymać rzetelne wyniki badany musi spełniać poniższe wymagania: mieć pusty pęcherz, być 2 godziny po ostatnim posiłku, wypróżnić się przed badaniem, nie pić płynów do godziny przed badaniem, zdjąć ciężkie ubrania i akcesoria, by otrzymać wagę netto, nie ćwiczyć ani nie brać prysznica przed pomiarem, kobiety powinny badać się mniej więcej w tym samym czasie cyklu menstruacyjnego.

Przebieg II konsultacji, jak i kolejnych jest uzależniony od usługi/pakietu (lub pojedynczej wizyty), jaki został wybrany przez pacjenta dietetycznego czy decyzji dietetyka o sposobie współpracy, jak również od potrzeb obu stron.

Na drugiej konsultacji:

  • Sprawdzony zostaje dzienniczek żywieniowy (obowiązkowy). Prowadź go w aplikacji mobilnej Pogotowie Dietetyczne.
  • Analizowane są wyniki zleconych wcześniej badań.
  • Udzielana jest odpowiedź na pytania, które się pojawiły między wizytami.
  • Podopieczny otrzymuje informację o swoich postępach oraz dużą dawkę motywacji do dalszego działania.
  • Jeśli konsultacja odbywa się w gabinecie to wykonywana jest analiza składu ciała.

Na trzeciej konsultacji z pakietu pełnego:

  • Dodatkowo, ponad to co powyżej: objaśniane są zalecenia dietetyczne i suplementacyjne (jeśli przesyłane były mailem, bądź udostępnione w panelu) - jeśli jest taka potrzeba.

Kolejne wizyty lub wizyty kontrolne:

  • Kolejne wizyty przebiegają w podobny sposób: analiza składu ciała (jeśli wizyta jest w gabinecie), sprawdzenie dzienniczka żywieniowego, omówienie stosowanej diety, ocena samopoczucia w trakcie stosowania diety, sugestie odnośnie niezbędnych zmian czy korekt w diecie, przejście do kolejnych etapów diety, wprowadzanie nowych produktów do diety, zlecenie badań czy wizyt u specjalistów.
  • UWAGA: dodatkowe plany dietetyczne, zmiany do diety, nowe i kolejne plany suplementacyjne są dodatkowo płatne, o czym poinformuje dietetyk lub rejestratorka.

Ważne:

  • Wizyty kontrolne mają ogromne znaczenie motywacyjne, warto z nich korzystać!, są również okazją do zadawania pytań. Możesz skorzystać z pakietu konsultacji kontrolnych, by mieć możliwość regularnego rozmawiania ze swoim dietetykiem. Konsultacje kontrolne mogą spełniać rolę motywatora, kontroli postępów, ale również dają możliwość regularnego uzyskiwania odpowiedzi na pytania.
  • Nie musisz korzystać z pakietów dietetycznych, by korzystać z konsultacji kontrolnych, tzn. nie musisz mieć ułożonych indywidualnych zaleceń dietetycznych. Wielu naszych podopiecznych korzysta np. z aplikacji mobilnej Pogotowie Dietetyczne samodzielnie wybierając sobie sposób odżywiania, a z konsultacji korzystają by ocenić wpływ na zdrowie i zadać dodatkowe pytania.
  • Przebieg poszczególnych wizyty może różnić się od opisanego schematu w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, wyjątkowości sytuacji oraz decyzji dietetyka co do sposobu pracy z pacjentem dietetycznym.
  • Zalecenia się dopasowane do Twojego stanu zdrowia i potrzeb, na tyle na ile jest to możliwe.
  • Zawierają listę dozwolonych i zakazanych produktów.
  • Znajdziesz w nich dzienny schemat posiłków oraz przykłady potraw.
  • Propozycje dotyczące zmiany stylu życia.
  • Informację o rotacji, rozdzielności, alergenach, wykluczeniach z diety, rozszerzaniu diety - wg. indywidualnej potrzeby.
  • Otrzymasz indywidualną książkę kulinarną w oparciu o Twoje dozwolone i zakazane produkty.
  • Jeśli to będzie możliwe ułożony zostanie jadłospis indywidualny, który ponadto dostępny będzie w aplikacji mobilnej z możliwością wymiany posiłków (tylko w aplikacji).
  • Zalecenia dietetyczne przeznaczone są na pierwsze 2-3 miesiące współpracy.

Dodatkowo wraz z zaleceniami przesyłane są:

  • Indywidualna suplementacja na 2-3 miesiące z aktywnymi linkami do zakupu suplementów oraz kodami rabatowymi.
  • Udostępniona zostaje baza wiedzy w aplikacji mobilnej Pogotowie Dietetyczne. 

Uwaga

Dieta i suplementacja mają na celu wsparcie procesu leczniczego, nie mogą zastąpić pacjentowi dietetycznemu konsultacji u lekarza specjalisty, czy leków. Prosimy o nie odstawianie dobrowolnie leków. Ewentualne odstawienie leków, czy korekta dawek powinna się odbywać zawsze po konsultacji z lekarzem.

  • Częstotliwość konsultacji zależy od pacjenta dietetycznego i sugestii dietetyka.
  • Zalecamy by konsultacje odbywały się z częstotliwością około 1 - 1,5 miesiąca.
  • Wizyty ustalane są bezpośrednio z rejestracją: 796 122 070.
  • W pakietach terminy konsultacji ustalane są zawsze z góry.
  • Rezerwacja terminów następuje po ich opłaceniu.

Zapoznaj się z ważnymi dokumentami:

Ważne:

  • Pakiety i konsultacje są płatne z góry. Tylko opłata za konsultacje z góry umożliwia dokonanie rezerwacji terminów. 
  • Pakiety dietetyczne mają swoje terminy ważności i są tak skonstruowane by osiągnąć maksimum efektów zdrowotnych.
  • Konsultację można przełożyć na inny termin z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem (3 dni robocze). 
  • Słowo "wizyta" może oznaczać: wizytę fizycznie w gabinecie w Opolu, konsultację poprzez komunikator Skype lub konsultację telefoniczną (tylko z polskimi numerami), WhatsApp.
  • Podczas konsultacji możliwa jest obecność małżonka/i, partnera/ki, dziecka, dzieci.
  • Dokonanie płatności za usługę, pakiet dietetyczny, konsultacje dietetyczne, czy badanie Scanner Cell lub Quantum oznacza akceptację niniejszych zasad współpracy i regulaminu sklepu ajwendieta.
  • Więcej istotnych zasad współpracy z Ajwendieta znajdziesz w dokumencie "zasady współpracy".
  • Wszystkie wpłaty za wizyty odbywają się poprzez panel pacjenta w zakładce umów wizytę  lub w porozumieniu rejestracją, za pośrednictwem portalu Przelewy24 (szyfrowane, bezpieczne płatności).
  • Płatności dokonywane są z góry.
  • W Poradni Ajwendieta możesz skorzystać z systemu ratalnego MediRaty. Zadzwoń do naszej rejestracji i zapytaj o szczegóły.
  • Dokonanie płatności za usługę, pakiet dietetyczny, konsultacje dietetyczne, oznacza akceptację niniejszych zasad współpracy i regulaminu sklepu ajwendieta.

Jeżeli nie znajdujesz poszukiwanych informacji – zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem [email protected] lub telefonicznego: 796 122 070 w godzinach 10:00 - 15:30 (pn-pt). 

  • Dietetyk kliniczny - zajmuje się wspomaganiem proces leczenia, poprzez dietę i suplementację. Często pomaga też tam, gdzie tradycyjna medycyna jest bezsilna w dalszych działaniach.
  • Diety układane przez dietetyka klinicznego, są dużo bardziej skomplikowane niż te układane przez tradycyjnego dietetyka. Ponadto uwzględniają nietolerancje pokarmowe, nadwrażliwości, niedobory enzymatyczne, zmienione szlaki metaboliczne, stan jelit oraz alergie pokarmowe, wziewne, jak również krzyżowe pacjenta dietetycznego.
  • Dietetyk kliniczny charakteryzuje się dużą wiedzą dotyczącą chorób, wpływu żywności na zdrowie, potrafi polecić badania krwi, kału, moczu, genetyczne, jak również je interpretować i na tej podstawie decydować o diecie i suplementacji. Ma wiedzę, na temat tego jaki skład ma żywność i to nie tylko pod kątem alergenów, ale również reakcji krzyżowych, nietolerancji oraz takich komponentów jak substancje antyodżywcze, lektyny czy czynniki prozapalne.
  • Potrafi również często dobrać suplementy pod kątem uzyskania określonych szlaków metabolicznych. Potrafi wpływać na metabolizm człowieka, ale również komórki, poprzez odpowiedni dobór składników pokarmowych.
  • Dietetyk kliniczny spogląda na człowieka holistycznie, czyli całościowo. Wie, że bólu głowy nie leczy się tabletką przeciwbólową, lecz szuka pierwotnej przyczyny. Na zdrowie człowieka wpływają nie tylko czynniki żywieniowe, ale również styl życia, czyli m.in. aktywność fizyczna, sen, ekspozycja na pole elektromagnetyczne, ekspozycja na substancje toksyczne, światło słoneczne, sztuczne oświetlenie, hałas, stres itd.
  • Dietetyk kliniczny łączy więc wiele elementów w całość, a ponadto współpracuje z lekarzami, fizjoterapeutami, ale również zielarzami czy naturopatami.

W Poradni Ajwendieta pracują dietetycy kliniczni. Poniżej znajdziesz więcej informacji o naszym Teamie. Wybierz swojego dietetyka prowadzącego.

Zapoznaj się z ofertą

Poradnia Ajwendieta powstała z pasji i miłości do ludzi. Do naszych podopiecznych podchodzimy z sercem i patrzymy na nich jak na całość. Człowiek to skomplikowany mechanizm, składający się z wielu połączonych ze sobą elementów. Zajmujemy się nie tylko dietą, ale także stylem życia, który ma ogromny wpływ na zdrowie.

Pomogliśmy już wielu. Teraz możemy pomóc Tobie.

Rejestracja

Rejestracja

+48 796 122 070

Rejestracja

Rejestracja telefoniczna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00–15:30

 

Konsultacje odbywają się:

Opole, ul. Łowicka 1

  • Kamila Berdys (Lipowicz): poniedziałki 14:0019:00, wtorki i czwartki 8:3015:00 (większość konsultacji odbywa się online; w sprawie konsultacji stacjonarnych prosimy o kontakt z rejestracją) 
  • Iwona Wierzbicka: nie przyjmuje nowych podopiecznych
rejestracja-knop-min

Irena Knop – rejestracja

Nasi dietetycy

Dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem dietetycznym. Do pacjenta podchodzi holistycznie, czyli całościowo: głowa, ciało, dieta, styl życia, suplementacja, szukanie pierwotnej przyczyny, a nie objawu.

Dietetyk kliniczny. Uwielbia pracę z ludźmi, wie jak ważny jest poświęcany im czas, bo każdy przypadek jest indywidualny i wymaga odpowiedniego podejścia, rozmowy oraz wsparcia. Kamila jest w szczególności specjalistką od jelit oraz diet dzieci.

Dietetyk kliniczny. Pasjonatka holistycznego podejścia do zdrowia. Wierzy, że poprzez właściwe odżywianie, styl życia, a także naturalne wspomaganie organizmu i dbanie o swoje emocje jesteśmy w stanie utrzymać dobre zdrowie.